Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

Vilnius: Signatarų namai, Lietuvių kalbos institutas, Dailės galerija.

Sveikuuučiai!
Žinot ką? O gi aš jau Jūsų pasiilgau!
Bet per visą šitą laiką, apturėjau gan įdomių ir smagių dalykų. Šiandien pasidalinsiu vienu iš jų - teko pabuvoti
mūsų šalelės sostinei - Vilniui! Diena buvo pasakiška - švelnus (bet nestiprus) vėjelis, saulytė, Vilnius, žmonės ir visa kita... Tai gi pirmoji mūsų stotelė buvo - Lietuvių kalbos institutas. Maniau, kad ten bus gan nuobodu, bet klydau.. Patiko pati aplinka, maloni ir simpatiška mergina, kuri mums viską aprodė. Sužinojau, tikrai daug įdomiu dalykų, žinoma, susijusiu su mūsų kalba. 
Ši nuotrauka pasiskolinta iš www.tiesa.com
Na, o čia matysite keleta mano padarytų nuotraukų.
Štai čia paskubomis dar spėjau  nufotografuoti, gaila, bet nelabai sėkmingai, tad atsiprašau už šią nuotrauką. Čia matosi netrumpo amžiaus "antikvarai", manau juos būtų galima taip pavadinti. Žinoma, mano akį patraukė matytą (bet nerealybėjė) spausdinimo-rašymo (nežinau kaip pavadinti) mašina, taip pat truputį matosi, ankščiau mokinių nešiotų uniformų pavyzdys ir kiti unikalūs dalykai :)
Na, o štai čia labai patikęs namelis. Kaip matote ant tokiu keramikinių plytelių yra priklijuoti keramikiniai spalvoti paveiksliukai ir po apačia jų parašytas to gyvūno ar daikto vardas.
Įdomu tai, kad apsukus keramikinę plytelę yra parašyta to žodžio kilmė. Tikrai buvo įdomu vartyti plyteles ir žiūrėti, bei sužinoti iš kur gi yra kilęs pasirinktas žodis. Iš tikrųjų norėčiau pagirti, šio namelio autori, įkūrėją, o gal pačios minties sugalvojimą - ir įdomu, ir vertinga :)
Štai čia, tokiame mediniame medyje, gyvena mediniai paukščiukai su ant jų užrašytomis kalbomis. Tai yra visų kalbų medis - tos kurios jau nebevartojamos (išnykę) kalbos ir vartojamos. Buvo įdomu pamatyti kokia gausybė kalbu yra buvę ir esama Pasauly, dauguma buvo pirmą kartą girdėtos, įdomios, kai kurios net privertė prunkštelti.

Dar pavyko užfiksuoti Lietuvių kalbos abėcelę, žinoma, ne dabartinę, bet kuri buvo prieš daug metų.
Atkreipė dėmesį tai, kad buvo tokia raidė kaip 'Ch' - įdomu, tiesa?

Na ir pabaigai mažas miestelis... Vilnius... taip, taip mažas!
Vilnius iš miniatiūrinių figūrėlių, labai tikroviškas ir įdomus.
Kita stotelė buvo Signatarų namai, kur turbūt visi žinome, kad buvo pasirašytas Lietuvos nepriklausomybės aktas. Sužinojau, kaip viskas vyko, kokie žmonės dalyvavo būtent pasirašant šį aktą, taip pat asmeniškai apie kiekvieną žmogų. Žinoma, negaliu nepaminėti Jono Basanavičiaus, kuris buvo pagrindinis žmogus, kuriam turime būti dėkingi už nepriklausomą Lietuvą. Šis aktas buvo pasirašytas Vilniuje  Pilies g. 26, kur dabar yra Signatarų namų muziejus - Lietuvos nacionalinio muziejaus filialas. Teko nemažai pavaikščioti po mažyčius ir be galo siauručius koridorius, aukštyn - žemyn, bet buvo verta, norint sužinoti šitiek istorijos. Net pamatyti tas pačias sienas, tuos pačius baldus ir t.t.
Toliau turėjome pora valandų pavaikščioti, papietauti Vilniaus centre - prie Vilniaus rotušės, Katedros ir apie aplinkines gatveles, kaip Vokiečių g., Pilies g. ir t.t.
Buvo smagu, niekur neskubant apžiūrint ir įsijaučiant į gražiojo Vilniaus ritmą, pasidžiaugti gera nuotaika, geru oru. Su drauge užsukome į Coffee inn, išgėrėme skanios, karštos kavos ir ėjome toliau apžiūrėti miesto. Smagu, kad ten buvau ne pirmą kartą, nes maždaug žinojau, kas kur yra :)


Paskui sekė Nacionalinė dailės galerija. Turbūt visi žinome, ką galima veikti Dailės galerijoje - tad apžiūrėjome paveikslus :) Labai patiko, ta Dailės galerijos architektūra viduje, tos baltos sienos, žemos lubos - tokia visiškai paprasta, atrodanti švariai ir gaiviai. 
Kad galėtumėt susidaryti geresnį įspūdį siūlau pažiūrėti daugiau nuotraukų internete, kadangi dabar blogspot nuotraukų įkėlimui uždėjo limitą, tad daugiau jau nebegaliu Jums įkelti nuotraukų :)

Visą kelionę vertinu tik teigiamai, labai džiaugiuosi, kad diena nebuvo labai šalta ir buvo saulėta, bei nebloga kompanija. Juk visada geras oras tik pakelia nuotaiką :)
Visi laukiam pavasario, dažnesnės viešnios - saulytės, šilumos ir žinoma atostogų, laukiam, laukiam ir sulauksim :)
Visiems gero sekmadienio! Jau greit susitiksime ir kitame įraše!
Diiiiiidelis bučkis Jums visiems, nes jau labai pasiilgau rašymo Jums, 
norisi tiek daug visko išpasakoti, parašyti...
Siunčiu daug saulyčių ir šilumos, bei pavasariškos nuotaikos!
 Jūsų Eglė  


Komentarai

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

♡ Lengvas padūmavusių akių makiažas, naudojant Sleek paletę.

Sveiki, paskutiniu metu vis norisi savo tinklaraštyje pateikti įvairesnio konteksto įrašų. Nors dauguma įrašų turbūt vis dar išliks apžvalgos, kadangi man itin patinka išbandyti naujus produktus ir dalintis savo nuomone, šioje - mano erdvėje :) Visgi šiandien - kiek kitoks įrašas, turbūt ne iki galo vykęs, bet juk pirmas toks, tad labai neteisit manęs? :)
Šiandien pamėginsiu pasidalinti lengvu, dūminiu, vakariniu akių makiažu, naudojant Sleek (All night long 429) paletę. Šią paletę įsigyjau UK, bet tikrai jos yra pirkti ir Lietuvoje. Kalbant apie pačius šešėlius, tai jie pakankamai pigmentuoti, šiek tiek turi birių dalelių darant makiažą, bet kokybės ir kainos santykis tikrai neblogas :)

*
1. Pirmiausia akies voką padengiu maskuokliu ir jį išskirstau. Žinoma, galima naudoti ir spec. akių šešėlių bazę. Aš šiuo atveju naudojau Maybelline Fit Me maskuoklį.

2. Plokščiu, puriu šepetėliu visą akies vokąpadengiu neutralia spalva ''Mai Tai''.

3. Pieštuko formos, puriu šepetėliu,…

♡ Sunaudotų produktų apžvalga.

Trumpas įrašas apie sunaudotus priežiūros produktus ir atsiliepimai apie juos. Kviečiu skaityti :)

1. Garnier Micelinis vanduo 400ml.
Mano vienas iš mėgstamiausių micelinių vandenukų, tad sunaudojau jau n-tąjį buteliuką ir šiuo metu jau naudoju naują. Rekomenduoju. Pilna apžvalga čia

2. Alterra Hydro Tangescreme kremas veidui 50ml.
Jį jau esu aprašiusi, tad pilną aprašymą rasite čia. Taip pat vienas iš mano mylimiausiu, tad taipogi rekomenduoju. Pilna apžvalga čia


3. Schaebens Luxus veido kaukė su auksu.
Ši kaukė maloniai kvepia, lengvai tepasi ir maloni ant veido. Blizgi, šiek tiek šaldanti. Suteikia gaivumo jausmą, šiek tiek drėkina odą. Netapo mano favorite, tad vertinčiau vidutiniškai. Kadangi super efekto tikrai nėra, bet šiaip maloni ir gaivinanti veiduką.

4. Dr. Hauschka Rejuvenating veido kaukė.
Drėkinanti veido kaukė, kuri tikrai drėkina ir minkština odą. Pakankamai tiršta, gelsvos spalvos. Iš tikrųjų kaukė visai patiko, nes oda tikrai tapo švelnesnė ir sudrėkinta. Vertinčiau ši…

♡ Naujiena/Apžvalga: Drėkinamoji veido kaukė iš ''Margarita''

Prieš kelias dienas mane pasiekė naujiena Lietuviškos kosmetikos ''Margarita'' - drėkinamoji veido kaukė su raudonųjų dobilų ekstraktu ir biokolagenu. Tad suskubau išmėginti ir dalinuosi savo nuomone su Jumis. Primenu, kad mano oda mišri (T zona riebesnė). Ir žinoma, kad kas netinka man, nebūtinai netiks ir Jums, juk kiekvieno oda yra išskirtinė

Aprašymas: Drėkinamoji veido kaukė su raudonųjų dobilų ekstraktu ir biokolagenu. Tai gelinės konsistencijos priemonė, suteikianti odai minkštumo pojūtį. Kaukės sudėtis praturtinta biokolagenu, kuris išsiskiria odos drėkinimo savybėmis. Raudonųjų dobilų ekstraktas yra natūralus antioksidantas, pasižymintis apsaugine funkcija nuo neigiamo aplinkos poveikio. Patikrinta dermatologų.

Naudojimas:

Kartą per savaitę užtepkite kaukės ant veido odos ir palaikykite iki 10 min. Nuvalykite kaukę vatos diskeliu ar servetėle ir nuplaukite likučius šiltu vandeniu.

Mano nuomonė:
Pakuotė nieko neišsiskirianti iš ''Margaritos''…