Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

♡ Kuo ypatinga ekologiška kava, arbata?

Sveiki!

Šiandienos įrašas ne apie kosmetiką, bet apie daugumos mėgstamą kavą ir arbatą. Manau, kad nėra žmogaus, kuris nemėgtų arbatos arba kavos. Juk dauguma net neįsivaizduoja savo ryto pradžios be jų! O man, ypatingai jų mylėtojai, labai smalsu ir pasidomėti apie šiek tiek neįprastus produktus. Jų neįprastumas - Ekologiški produktai.

Visgi kokybė ar kiekybė? Kai tiek daug įvairių pasirinkimų, gamintojų, sunku ir išsirinkti, kuri gi skanesnė, sveikesnė? Taigi, tikiuosi, kad šis įrašas jums bent šiek tiek palengvins paieškas arba sudomins išmėginti kitokius produktus. 


KAVA

Visų pirma, nesupraskite klaidingai, kad kava yra savaime žalingas produktas. Tiesiog patartina rinktis mažiau skrudintą (su mažiau kancerogeninių medžiagų) - ekologišką kavą. 
Iki šiol niekad nesusimasčiau kuo gi ištikrųjų skiriasi ekologiškas ir neekologiškas produktas.

Svarbiausias akcentas - visiškai kitoks poveikis sveikatai. Jeigu nežinojote (pavyzdžiui kaip aš :) ), kava yra vienas labiausiai chemikalais purškiamų augalų. Tai yra dėl to, kad kavamedžiai auginami šiltoje ir drėgnoje aplinkoje, o tokios sąlygos yra itin palankios veistis grybeliui. Taigi, siekiant kavamedžius apsaugoti nuo grybelio, jie yra purškiami pesticidais - fungicidais (cheminė medžiaga naikinanti grybelį, virusus ir bakterijas), kurie yra žalingi mūsų organizmui. Tad gerdami įprastos (neekologiškos) kavos puodelį, mūsų organizmas pasisavina dalį šių cheminių medžiagų. O tai, žinoma, nėra naudinga.

Būtent ekologiškos kavos augintojai negali naudoti jokių cheminių medžiagų, kavamedžiai turi būti prižiūrimi natūraliomis sąlygomis, o kiekvienas auginimo etapas turi atitikti aukščiausius ekologijos standartus. Kurie įrodo, kad kava yra natūrali ir ypač aukštos kokybės. Auginti kavą be cheminių medžiagų - nelengvas iššūkis, kadangi tam reikia didelės patirties, pastangų, žinių ir priežiūros. Tad neretai didelė dalis kavos pupelių lieka nepanaudotos. 
Kalbant apie kainą, ji tikrai nedaug kuo skiriasi nuo įprastos kavos, bet poveikis sveikatai (apie kurį teigia gamintojai) yra visiškai kitoks. 

Vienas tokios ekologiškos kavos gamintojas ''Naturela''.
Šios kavos pupelės užaugintos Hondūre, Amerikoje, o skrudinamos ir fasuojamos Prancūzijoje. Iš organiškų kavos pupelių, kurios užaugintos naudojant BIO technologijas. 100% Arabica. Tiesa, skonyje ypatingo skirtumo tarp įprastos ir ekologiškos kavos nelabai pastebėjau. Bet kava - skani ir svarbu, kad ne tokia žalinga mums. Jos galima įsigyti daugumoje prekybos centrų, būtent šios kavos kaina apie 4-5 eur. 


Jeigu norite pasiskaityti apie įprastos kavos naudą ir žalą, bei KALĖDINĖS kavos receptą, kviečiu užsukti ČIA (spausti čia) ir galėsite paskaityti apie Magiškosios kavos viliones :)

Juk svarbiausia žinoti - ką naudojate ir vartojate.

ARBATA

Arbata organizmą tonizuoja, ramina, gydo, pamalonina gomurį bei sušildo širdelę. Teigiama, kad arbatoje esantys antioksidantai  padeda pristabdyti senėjimo procesą, turtinga vitaminais bei nekaloringa. 


Šios arbatos kilmės šalis Kinija. „Naturela“ arbata pagaminta iš aukščiausios kokybės organiškų arbatžolių, kuri auginama ekologiškose, sertifikuotose plantacijose , naudojant BIO technologijas. 
100% natūrali žalioji arbata iš aukščiausios rūšies arbatžolių.
Būtent žalioji arbata stiprina imuninę sistemą, 
kontroliuoja uždegimo procesus, 
saugo nuo gripo ir peršalimo,
valo organizmą,
mažina stresą.
mažina cholesterolio lygį ir pan.
Eglė.♡

Komentarai

  1. Siulyciau nurodyt, kur sios kavos bei arbatos galima isigyt ir kokia kaina.

    AtsakytiPanaikinti
  2. ir labai fainai, kad ir pakuotės ekologiškos būna.. printela.lt siūlo gerus variantus, galėtų įmonės atkreipti dėmesį ne tik į produktą.

    AtsakytiPanaikinti
  3. ačiū, naudingas straipsnis. mes perkam su drauge kavą iš sorpreso.lt jau kelis metus, nesinori keisti.. bet gal kada dar paeksperimentuosim

    AtsakytiPanaikinti

Rašyti komentarą

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

♡ Highlighter / Išsviesintojo naudojimas - kur ir kaip?

Lietuvių kalboje būtų sunku rasti atitikmenį žodžiui Highlighter , galbūt tai reikėtų vadinti išsviesintoju, bet nepavadinčiau tuo tikslingu pavadinimu.  Highlighteris - tai priemonė, kuri suteikia švytėjimą (turi švytėjimą suteikiančių dalelių), skirta išryškinti aukščiausias veido vietas.   Priemonės būna skystos, kreminės ir sausos konsistencijų . Vienos suteikia natūralesnį švytėjimą, lyg oda natūraliai būtų išskirusi šiek tiek riebalų ir susidaręs švytėjimas . Kitos būna intensyvios (labiau skirtos naudoti vakariniam makiažui), kurios itin išryškina aukščiausias vietas ir sumodeliuoja veidą.  Highlighterio naudojimas, kur? 1. Veido švytėjimas.  Priemonę naudojame ant skruostikaulių, manau, kad iš nuotraukos matosi tiksliai, kurioje vietoje :) Žinoma, galima naudoti šiek tiek ant smakro, nosies, kaktos srities, tik šiose vietose reikėtų naudoti itin saikingai ir atsargiai, jeigu turite riebesnę/mišrią odą, šiose vietose nesiūlyčiau...

♡ Aliejai naudingi mūsų plaukams.

Turbūt visos mes, moterys, norime ne tik skaisčios veido odos, bet ir sveikų, spindinčių plaukų. Vienoms pasiseka iš prigimties juos turėti stiprius ir sveikus, kitoms reikia kiek daugiau paplušėti ir pasirūpinti jais. Tad manau, kad daugumai mūsų reikalingas (mažiau ar daugiau) plaukų stiprinimas ar atsiradusių pažeidimų, trūkumų sprendimas. Norėdamos pastiprinti ar atsikratyti tam tikrų trūkumų savo plaukučiuose, siūlau ne tik rinktis plaukų balzamus, kaukes, aliejukus, bet ir nepamirršti natūralių aliejų, gaunamų iš motinos gamtos. Aliejų daugybė, tad kaip išsirinkti kurie naudingi būtent mūsų plaukams?  Tikiuosi, šis įrašas padės atsakyti į šį klausimą. Mano nuomone, nereikėtų pamiršti natūralių priemonių (šiuo atveju aliejų) ir neapsiriboti tik priemonėmis prieinamomis parduotuvėse. (nuotrauka iš google.com) 1. Alyvuogių aliejus praturtintas antioksidantais, vitaminu E, K.  Šis aliejus puikiai drėkina, stiprina, stabdo jų ...

♡ ''Nida'' veido kremas ANTI ACNE - nepasiteisinęs produktas?!

Aš buvau viena tų pirmųjų, kuri pamačiusi parduotuvės lentynose produkciją ''Nida'' - nusprendė ją išbandyti. Du produktus, apie kuriuos šiek tiek jau kalbėjau čia -  SKAITYTI ČIA . Teko internete, įvairiuose forumuose pastebėti, kad nemažai diskusijų sukėlė nauja (dabar jau nebevisai naują) veido priežiūros linija, kurią aš išmėginau. Tad mėgindama dar labiau prasklaidyti rūką, pateikiu savo nepagražintą  nuomonę apie veido kremą Anti Acne . Kaip galime suprasti ir iš pavadinimo, produktas skirtas probleminei odai, kovoti su spuogais ir valyti užsiteršusias veido poras. Nė velnio , jis nesusitvarko nei su viena iš šių problemų. Kaip žinome, salicilo rūgštis pasižymi nedideliu graužimu ant odos, taip galime beveik iš karto pajausti kada jos sudėtyje yra.  Šiame produkte jos yra, bet tikrai labai jau minimalus procentas, nes pojūčio - jokio. Aš šį kremą naudoju kaip įprasta drėkinamąjį kremą, nes būtent man, jis toks ir yra. Panagrinėjus sudėtį, ...