2012 m. lapkričio 1 d., ketvirtadienis

Magiškosios kavos vilionės

Magiškosios kavos vilionės

Tikiuosi pavadinimas nuskambėjo viliojančiai :) Šiandien pasidalinsiu magiškos kavos receptu ir priminsiu kelias kavos neigiamas savybes, bet daugiau papasakosiu apie teigiamas, nes turbut apie tai teko girdeti maziau. Prisipažinsiu, ne itin mėgstu kavą. Kavos skonis manęs nesugundė,  turbūt norėdama  burnoje pajusti „pakenčiamą“ kavos skonį turėčiau įsidėti 5 šaukštelius cukraus.. Nejuokauju..  :D Man kavos skonyje atrodo nenugalimas ir jaučiamas yra kartumas, jis mane ir atbaido nuo jos. Nors, tikrai nieko blogo nėra, jei ir jūs nemėgstate arba retai geriate kavą, juk kaip žinia neigiamas ir teigiamas kavos poveikis ištiesų yra. Bet kaip ir pasakė vienas tyrėjas
 (Ahmedas el-Sohemy) – „ Vienas kavos puodelis per dieną visiškai nekenkia nepriklausomai nuo genetinių savybių“. 
Galbūt mėgstate kavą ir... patiriate nemigą? Galvos skausmą? Tai gali būti ir pasidarbuota kavos
! Kava sukelia ilgalaikę ir nepageidaujamą nemigą,  kartais ir galvos skausmą, nuvargina kūną, veidui suteikia geltoną atspalvį, trikdo kvėpavimo takų veiklą, sunkina širdies veiklą,  sukelia melancholiją ir naktinius košmarus. Kavą naudokite saikingai.
Žinoma, kava turi ir gerųjų savybių – kava naudinga atminčiai (Trys ir daugiau puodelių kavos per dieną sulėtina silpnaprotystės išsivystimą), mažesnė rizika susirgti tulžies akmenlige (Kasdien išgerti po 4 puodelius kavos. Kofeinas skatina susitraukinėti tulžies pūslę, todėl tulžis nuolat juda, o tai ir trukdo susidaryti akmenims), turi B grupės vitamino (tai niacinas, kuris susidaro spraginant kavos pupeles, mūsų kūnui jis yra reikalingas energijai gauti). Taip pat kava skatina virškinimo procesus, geriama be cukraus ir be pieno neturi nė vienos kalorijos, kava mažina galimybę susirgti vėžiu, saugo nuo žarnyno vėžio (kavos gėrimas skatina tulžies rūgščių išsiskyrimą ir neleidžia didėti cholesterolio kiekiui), suteikia žvalumo,
kava pasižymi kraujo cirkuliacija skatinančiu efektu.
Keletas patarimų, ką vertėtų žinoti:
·       ·         Nušalimo ir atšalimo atveju puodelis kavos ne tik sušildys, bet ir suteiks energijos, jėgų  ir žinoma šilumos.
·         Kavos gurkšnis pravers esant širdies bei kraujotakos nepakankamumui.
·         Karšta kava padidina alkoholio poveikį.
·         Jeigu pajutote, kad tuoj prasidės galvos skausmas, išgerkite puodelį kavos su 1 arbatiniu šaukšteliu šviežiai išspaustų citrinos sulčių ir skausmas praeis.
·         Šio juodojo gėrimo (kavos) puodelis gali išsklaidyti netgi depresinę nuotaiką. Nuo kavos (panašiai ir nuo saulės šviesos) mūsų smegenyse padaugėja seratonino ir taip pataiso mūsų nuotaiką.
·         Kaip jau žinome, kava vertinga niacinu (B grupės vitaminu). Tad jeigu jūsų oda sausa ir šiurkšti, taip pat agresyvokas nervingumas, gali būti, kad jums trūksta šio vitamino.
·         Kavoje esantis kofeinas ir teofilinas, stipriai skatina insuliną gaminančias kasos ląsteles. Tad kavos mėgėjams gresia 1-50 % mažesnė rizika susirgti II tipo diabetu, nei žmonėms kurie negeria kavos.
·         Kava yra gera priemonė nuo nuovargio.
·         Kava stiprina skrandį.
·         Kava padeda iškęsti badą ir troškulį.
·         Du puodeliai kavos, gali netgi 48 proc. Sumažinti raumenų skausmus, po sporto.
·         Kava geriau gerti kartu su saldumynais ar kokiais kitais riebiais produktais, nes jie sustiprins kavos gerąsias savybes ir susilpnins blogąsias.
·         Kavą gerti tuščiu skrandžiu nepatariama.
·         Nereikėtų gerti daug kavos esant nuovargiui ir stresui.
·         Sergantiems skrandžio opa reikia vengti nekokybiškos kavos ir ją vartoti labai saikingai, nes ji gali sustiprinti skrandžio skausmus.
·         Medžiagos atsirandančios skrudinant kavos pupeles dirgina skrandžio gleivinę.


Ir  mano patarimas, kuris skambėjo jau nekartą – viską vartokite saikingai, kaip, kad šiuo atveju kavą. 

Dažnai užsuke į svečius sulauksime pasiūlymo išgerti kavos ar arbatos. Bet turbūt retas žmogus pasiūlys neįprastą, nei tiesiog verdančiu vandeniu užplikytą kavą.  Panaršius internete tikrai galima rasti įvairių kavos receptų, ar kaip ją paskaninti. Tad ir aš noriu pasidalinti vienu receptu, kuris mane sugundė – gal jis mano nuomonę pakeis apie kavą? :)

Magiškoji kava (manau ypatingai tinkanti žiemą).
Norėdami ją pasigaminti jums prireiks:
Espresso kavos,
Pieno,
Žiupsnelio imbiero,
Žiupsnelio kardamono,
1 arbatinio šaukštelio riešutų sviesto (Nutella),
1 arbatinio šaukštelio medaus.
Gaminimo procesas:
Pirmiausia sumaišykite riešutų sviestą (Nutella), imbierą, medų ir kardamoną į vientisą masę ir supilkite ją į puodelį. Paruoškite Espresso kavą,o viršūnę papuoškite pieno puta kaip Cappuccino kavą.
Sumaišykite truputėlį riešutų sviesto su šlakeliu Espresso kavos. Gautu mišiniu papuoškite pieno putos viršūnę. Prieš gerdami gerai išmaišykite ir pasiduokite kavos vilionėms
! :)


Tikiuosi i
š šio straipsnio sužinojote ką nors naudinga ir buvo įdomu skaityti. Tiesa sakant, aš visur ieškodama įvairios informacijos apie kavą sužinojau daug įdomių ir tikrai negirdėtų dalykų, kuriuos pateikiau ir Jums, mielieji. Tikrai siūlau išbandyti pasigaminti štai tokią įdomią kavą, taip nenusibos rutina, o gal, net ir nustebinsite pasiūlydami štai tokią kavą svečiams, mylimąjam (-ajai), ar net mamai.
Galite pasinaudoti sia papuosimo ideja - apacioje esanti nuotrauka.


 Buckiss, skanios kavytes! :)*

2 komentarai:

  1. Realy amazing pics and great blog!

    Check my blog if you want. I follow via GFC
    kisses
    http://pasterka.blogspot.com/

    AtsakytiPanaikinti